“Украинските бежанци трябва да решат до 15 ноември дали да отидат в държавни бази”, заяви пред БНТ министърът на туризма Илин Димитров. “Това са държавните хотели на ведомствата, там, където почиват всички български държавни служители и семействата им”, подчерта той.
"Държавата поема ангажимент да плати на хотелиерите престоя на бежанците до 15 ноември. Оттам-нататък хората могат да останат, ако решат да си плащат или ако хотелиерите решат да плащат разноските", каза още Димитров.
"Ние ги местим от едни хотели в други. Да, има различни категории, някои не са пригодени за зимата, в момента ги пригодяваме - слагаме печки и климатици където трябва, но условията са повече от добри. Дадохме срок от 15 дни, за да не е шоково и да могат бежанците да решат дали искат да се преместят. В базите има интернет, топла вода, отопление", увери министърът.
"България се грижи най-добре от целия ЕС за своите бежанци - платили сме най-много средства и от ден първи те са настанени в хотели. Това е невероятен имидж пред Европа - солидарност и съпричастност, но просто финансите ни свършиха", похвали се още Димитров.
По данни на МФ държавата е отделила около 520 млн. лв. за бежанците, като конкретно министерството на туризма е платило 186 млн. лв. Димитров посочи, че тази сума ще нарасне до 220 млн. лв., като 95% от парите са от еврофондове. Напомняме обаче, че голяма част от хотелиерите още очакват парите си от април.
Наталия Каменова
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Защо украинците непрекъснато протестират и създават безредици за безплатния си туризъм? Кой е обещавал безплатни туристически пътешествия в луксозни хотели в най-бедната европейска държава и защо българските държавници неглижират собствения си народ за сметка нъ чуждия украински такъв? Депутатите ни за българите ли работят, управляващите за българите ли се грижат и украинците ли им плащат заплатите? Тези нагли и нахални украинци са си въобразили, че и тук могат да спретнат майдан, ама започват да настъпват мотиката...
Инициативата свързва история, вяра, ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото,