Държавата се подиграва с няма и 800 жители на Хитрино, на които ще бъдат предоставени по 325 лв. на калпак – дори не и минималната работна заплата. Кабинетът няма да даде средства за възстановяване на домовете им, които бяха отнесени при страшния взрив в събота, което общо щеше да струва около милион – колкото само 1 от двете нови супер лимузини, които същото правителство купува за НСО. Пари има за общинска инфраструктура, обясни финансовият министър. Също като пострадалите от земетресението в Перник и наводнението в Мизия през първия кабинет на ГЕРБ, и този път хората с години ще живеят в палатки и фургони.
Парите ще се разходват по следния начин според думите на премиера в оставка Борисов: „Общо 10 млн. лева ще се дадат. На две места по 5 млн. лева. Още днес 5 млн. ще бъдат заверени по сметката на Хитрино, за да може кметът с Общинския съвет да имат готови пари с първата възможност да започнат действията по разчистване и всичко останало. Другите 5 млн. лева отиват в Министерството на труда и социалната политика, защото кметът по закон няма право да прави много от дейностите, които се налагат. Това трябва да стане през министерството - за лекарства, храна и лечение”.
В Хитрино остава в сила обявеното бедствено положение. То ще бъде в сила до приключването на операцията по обезвреждане на цистерните. Опасността от обгазяване в района е все още голяма, потвърди репортер на Радио Шумен от мястото. При това по думите на вътрешния министър Бъчварова: „Рискът от нов взрив не е спаднал, затова и ограничителните мерки остават в сила. На близките населени места се препоръчва да пият бутилирана вода”. Не става дума за хора, както четете, а за места??? В този смисъл идва и коментарът й, че жертвите не били 8, а 7, сякаш това намалява болката на цялата нация.
Шефът на пожарната гл.комисар Николай Николов посочи, че днес ще дойдат още помпи, компресори и кранове, включително от Румъния. На този фон пък министър -председателят в оставка Бойко Борисов е получил предложение за помощ за справяне с последиците от взрива в Хитрино от три държави. Той благодарил на своите колеги от Република Турция, Унгария и Държавата Израел, но уверил, че България сама ще се справи с щетите, информираха от пресслужбата на кабинета.
Повече от 48 часа след престъплението, отнело човешки животи и нанесло огромни материални щети, саморазследващата се НКЖИ не даде каквито и да било данни за причините, довели до нелепия инцидент. Както е известно, ако едно следствие не изясни всичко в рамките на 2 денонощия, вероятността да се стигне до разплитане на вината клони към 0.
Това става въпреки европейските разпоредби и многомилионна глоба, наложена на България за възлагане на тези разследвания на независим орган. Очевидната цел е прикриване на следите, заради огромните олигархични интереси в системата, която се поддържа в този вид от властта.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?