Президентът на България Росен Плевнелиев ще обяви днес в 14.00 часа решението си дали ще наложи вето върху актуализацията на бюджет 2013 г.
В изявление, изпратено от прессекратирата му, държавният глава се обръща към проблемите на социално слабите българи с молба да не се използват за политическо противоборство.
"С промените в бюджета са предвидени допълнителни 40 млн. лева за тези уязвими групи, които държавният глава също подкрепя. Важно е да се има предвид, че тези средства са 4% от предвидения нов дълг. Логично е да се постави въпросът за останалите 96%, за какво са те?", пита Плевнелиев.
В изявлението се казва още, че президентът вече многократно е заявил подкрепата си за всички мерки, които ще облекчат положението на социално слабите. Като пример са посочени възможни решения на служебното правителство, осигурило за тази цел 41 млн. лева, без да се налага актуализация на бюджета.
Според държавния глава странно звучи и аргументът, че евентуално вето на президента ще стане причина бизнесът да не получи разплащанията, които са му дължими.
"Трябва да е ясно, че приетите от НС промени на бюджета не водят автоматично до разплащане на тези задължения. Необходимите средства не са разписани конкретно по бюджетите на задължените органи. С приетия закон се увеличава Резервът за непредвидени и неотложни разходи и се дава възможност с предвидените средства да се разпорежда Министерски съвет без санкция на Народното събрание. Единствено това!", допълва Росен Плевнелиев в позицията си.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...