01/02

Свързани новини

17.10.2012 11:16

Плевнелиев прати агент на 6-о, подписал АКТА, за посланик в 2 евродържави

Видян 4886 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

След поредица от заклинания на външния министър Ники Младенов и на президента Росен Плевнелиев как е срамно България да има агенти на ДС за посланици и особено в ЕС, вчера се появи уникално назначение. Подписалия АКТА и прикрил министъра си в това срамно дело бивш наш посланик в Япония Любомир Тодоров е утвърденият с указ на държавния глава за поста в Хелзинки. Тодоров не просто ще ни представлява в члена на ЕС Финландия. Той ще удари с един куршум два заека, защото ще ни е посланик и в Естония. Нейната прекрасна столица Талин се намира на 60 км или час и половина с катамаран от Хелзинки.  Кой е представителят не на разузнаването на Тато, а на Тайната му полиция? Комисията по досиетата докладва: “Любомир Тодоров (1951), извънреден и пълномощен посланик в Токио от ноември 2009 г. Назначен е с указ на президента Георги Първанов. Тодоров беше разкрит като агент "Александър" на Шесто управление на ДС от 1975 г. и след това като агент "Джими" на Второ главно управление  на ДС от 1984 г.


Любомир Тодоров завършва английската гимназия в Русе (1970), външна търговия в Икономическия институт в Прага, Чехия (1976) и дипломация в Дипломатическата школа в Москва (1980 – 1983)”. Най-интерсният пост в кариерата му е в кабинета не на кого да е, а на ВИДЕНОВ. В него той е парламентарен секретар на Министерството на финансите. Малко преди падането на тази власт с улични протести старите кучета от ДС или друга сила го спасяват като консул в чудесната Австралия. При Станишев той стига до посланик там. Ето и още дела и документи: “


Любомир Тодоров е бил вербуван през 1975 г. от Шесто управление на ДС за борба с идеологическата диверсия, отдел 02 (студенти и младежи) под псевдонима „Александър”. Използван е по линия на контрола на български студенти и дипломати в Чехословакия, когато е 24-годишен.


Впоследствие е изключен от агентурния апарат. През 1984 г. е възстановен като агент под псевдонима „Джими”, но за Второ главно управление на ДС. Дейността му е прекратена през 1990 г.


Личното дело е прочистено и заверено с печат и прошнуровано едва през октомври 1996 г., като в него са оставени само 16 листа”. Забележете, досието е прочистено точно преди падането на Виденов.


Сещате ли се за някой друг, в чието досие не е останало нищо – ами Гоце, разбира се. Дали пък и него Плевнелиев и Ники Младенов – син на подполковник от ДС, да не пратят посланик?!




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

козирог