Лекари и медицински сестри от спешния център на Пирогов излязоха на протест пред болницата след поредния случай на насилие срещу техни колеги, предаде бТВ. Инцидентът е станал рано сутринта на 11 септември, когато в болницата е докаран пациент във видимо нетрезво състояние с порезна рана на главата. Въпреки че незабавно му е била оказана първа помощ, той е нападнал лекарите, като е счупил носа на една от сестрите в Пирогов, която трябва да бъде оперирана, а реаниматор е изгубил съзнание, след като бил изритан в главата.
„При обработката на пациент с дълбока порезна рана на лицето, той нападна екипа, който го обслужва. Мен ме удари с юмрук, счупи ми очилата, един от охраната също падна на земята и на една от сестрите счупи лицевата кост, носа… така се развиха нещата", разказа пред БНР битият лекар д-р Тома Попов. Той допълни, че досега не е попадал в такава ситуация, въпреки че практикува от години. Агресивният пациент е бил задържан в Шесто РУ-София.
От Министерството на здравеопазването уточняват, че нападателят е задържан от полицията след намесата на охранителите на болницата. Работещите в Пирогов обаче подчертават, че до инцидента се стига заради неуредиците в системата на здравеопазването. С протеста си лекарите се надяват най-накрая да бъдат предприети адекватни действия от страна на полицията, прокуратурата и съда, както и да им бъде осигурена безопасна работна среда.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!