Пет червени ибиса са най-новите екзотични обитатели в Софийския зоопарк, съобщават от пресцентъра на Столичната община.
Животните са пристигнали от зоопарка във Веспрем, Унгария и вече са настанени в специално изградена за тях просторна волиера във фазанерията на сектор "Птици" в зоопарка. Там петте ибиса разполагат с водоем и специално изградени ниши за гнездене в масив от изкуствени скали.
Червените ибиси обитават влажни гори и блатисти местности в Южна Америка и са един от националните символи на страните Тринидат и Тобаго. Tипичният си ярко червен цвят възрастните дължат на пигменти в храната, която се състои от ракообразни, мекотели и насекоми.
Живеят в смесени колонии, които дори включват птици от други видове. Природозащитният им статус според Световната червена книга е "слабо засегнат", но популациите им в природата намаляват. Включени са в Приложение II на CITES (Конвенция за международна търговия със застрашени видове от дивата фауна и флора), се посочва в съобщението.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!