Около 3 млн. лв. ще получи Община Перник, ако НАП продаде сградата на бившата Стоматология, твърди зам.-кметът Денислав Захариев, предаде БНР.
400 000 лева е дългът заради който НАП продава сградата на бившата Стоматологична поликлиника в Перник. 200 000 лева от тях са по актове на местни данъци и такси към Община Перник. Търгът е насрочен за 22 август при първоначална цена от 3 206 278 лв. Според Денислав Захариев, ако сградата бъде продадена, НАП ще получи около 200 000 лв., всички други около 3 милиона лева ще бъдат преведени в Община Перник.
„Не виждам какво лошо има в това, че и ние, и държавата търсим купувач за тази постройка, която, ако остане в сегашното си състояние, е обречена на саморазруха”, заяви зам.-кметът. По повод огласена днес позиция на общинските съветници от БСП, в която те заявяват, че в рамките на по-малко от година това е втората сграда общинска собственост, след спасената временно Болницата за продължително лечение и рехабилитация, която приходната агенция продава, Захариев заяви, че казусът със Стоматолгията е различен.
По думите му през 2009 година статутът на сградата е сменен от публична общинска на частна общинска собственост и тъй като постройката вече не можела да се използва по предназначение, единствената отговорност на Общината била да влага огромен ресурс по разходи за охраната и укрепването ѝ.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!