03.07.2015 10:47

Паси: Пратете ни не 14, а 1400 танка

Видян 1171 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"Имаме договор за обикновените въоръжени сили в Европа, според който България има право на над 1000 танка на своята територия. Ние сме далеч под този определен от договора минимум. Така че това, което в момента трябва да кажем на американците, е: ”Пратете ни не 14, пратете ни 1400 танка”. Това каза бившият външен министър Соломон Паси в студиото на бТВ.


"Американските танкове не са чужда военна техника, това е съюзническа техника. Откакто България стана член на НАТО и ЕС, ние вече трябва да говорим за съюзническата техника като за наша техника", отбеляза още той.


"Ние имаме прекрасни предбрачни договори с НАТО – първо договорът, според който влязохме в НАТО през 2004 г., след това е Северноатлантическият договор, след това подписахме със САЩ, през 2003 г. започна този процес, когато го инициирах с Колин Пауъл - договор за българо-американските военни съоръжения, който сега са в Ново село и Безмер. Договорът след това беше подписан от БСП, от министър Калфин като външен министър на България, аз бях председател на външната комисия и го ратифицирахме в парламента по начина, по който той беше подписан. Тези два договора много добре определят нашите отношения с нашите съюзници", обясни Паси.


По думите му, 1400 танка – това е нещо, което ще донесе голямо спокойствие на българина, това ще донесе спокойствие на общините, на градовете, на нацията. В коментар на изказването на бившия президент Георги Първанов, че танковете ни правят мишена, Паси каза:


"Принципната грешка в подобен тип изказвания е, че липсата на въоръжение те прави сигурен. Истината е точно обратната - наличието на въоръжение те прави силен, наличието на въоръжение те подсигурява. Един негов предшественик каза: "По-добре е танковете да дойдат” и в този смисъл неговият предшественик беше прав. В момента наистина е по-добре танковете да дойдат”.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Тройният убиец в Угърчин излязъл на 12 юни от затвора

Тройният убиец в Угърчин излязъл на 12 юни от затвора

27-годишният задържан за трагедията в ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и