Днес министър-председателят Бойко Борисов откри Музея на социалистическото изкуство в София. На официалното събитие присъстваха вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков, министърът на културата Вежди Рашидов и кметът на столицата Йорданка Фандъкова.
Музеят ще бъде филиал на Националната художествена галерия. В него са експонирани портрети и скулптури на комунистически функционери, както и картини с пролетарски сюжети. Образците на изкуството обхващат периода от 1944-1989 г. От прахта са извадени хиляди статуи и картини от тоталитарната ера.
В скулптурния парк с територия от 7500 кв. м., засега са изложени 77 произведения на монументалната скулптура, сред тях статуи на Ленин и Сталин. Експозицията в изложбената зала е разположена на площ от 550 кв. м и показва 60 произведения на живописта и 25 творби на кавалетната пластика. Към музея има и видео зала, където ще бъдат прожектирани документални филми. Правителството отпусна за музея 1,2 млн. евро.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...