От РЗС са за подписване на двустранен меморандум с ГЕРБ, заяви Димитър Абаджиев, след приключване на консултациите между двете партии в парламента днес, предаде БГНЕС.
Абаджиев все пак направи уговорката, че от партията му не държат на такъв меморандум, но ако е в такава форма, поне би могъл да бъде двустранен. Предстои нова среща между ръководствата на РЗС и ГЕРБ в понеделник, на която ще бъдат доизяснени позициите. На въпрос защо меморандум, а не споразумение трябва да бъде подписан, Абаджиев отговори, че споразумението е свързано с много конкретика, а ние ги подкрепяме за общи цели и принципи и затова не виждам необходимост на този етап от подписване на споразумение. По неговите думи не е приемливо за РЗС да се подписва общ документ, еднакъв по съдържание с този който ще подпише и Атака. Той определи партията на Волен Сидеров, като крайно лява партия.
„Изразихме своето принципно становище, че РЗС не променя мнението и ще подкрепи правителство съставено от ГЕРБ, но в същото време отказваме да подпишем общ меморандум с другите политически сили - Атака и Синята коалиция, заяви Димитър Абаджиев. Сред причините за това решение той спомена, че не отстъпват от своята идентичност, като консервативен политически проект, част от европейския съюз на консерваторите и реформистите. Мнението на техните европейски партньори той обобщи така: Неприемливо е, да се подписва общ документ с политическа партия като Атака, която не е част от политическите групи на Европейския парламент. По-коректно е, според Абаджиев, всяка партия, която ще подкрепи правителството на ГЕРБ да подпише двустранен меморандум с водещата политическа сила. Абаджиев изрично подчерта, че около 200 хил. души на изборите са предпочели РЗС, а не Синята коалиция или Атака, които те не приемат, независимо от общата цел - отстраняване от управлението на Тройната коалиция.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!