23.10.2008 14:16

От 40 до 300 лева за кола в центъра на София

Видян 1878 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна
40 лева дневно ще се плаща за автобус, който влиза в центъра на София и не е част от транспортната система на града, реши днес Столичният общински съвет/СОС/, предаде БГНЕС. Предложението бе на съветниците от БСП. Според него по 80 лева ще се плащат на общината за всяко превозно средство, което влиза в забранена за движение улица на София. Товарните автомобили между 8 и 30 тона ще се таксуват по 150 лева на ден, а тези над 30 тона – по 300 лева на ден. В доклада на вносителя Росен Малинов от БСП се посочва, че камионите създават огромни задръствания в столицата, разрушават настилката и усложняват екологичната обстановка. „Ако стане катастрофа с камион, натоварен с пропан-бутан, Челопечене ще ни се види като тържествена заря“, коментира Малинов. Той допълни, че решението на съветниците е само временна икономическа мярка. Надеждата е, че тя ще доведе до саморегулация на фирмите и те ще правят разумен брой курсове, а не безразборни. За да има време да се поставят необходимите знаци и всички засегнати от това предприемат необходимите мерки, решението на СОС влиза в сила от 1 януари 2009 г.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

близнаци