Братята Станислав и Осман, които изнасилиха, убиха и обраха самотноживеещата Копринка Желязкова, остават в ареста с постоянна мярка за неотклонение задържане под стража. Това реши състав на Варненския окръжен съд.
Както в живота, така и в съдебната зала младежите показаха коренно различно поведение. По-големият - 17-годишният Станислав плака и търсеше баба си, докато 14-годишният Осман беше учудващо спокоен и хладнокръвен. Станислав поиска да остане под домашен ареста, а по-малкият му брат не възрази на искането на прокуратурата да ги оставят зад решетките до началото на процеса срещу тях. Тъй като двете момчета растат без родителски контрол - майка им ги е оставила, а полицията издирва баща им, за да го вкара в затвора след влязла в сила присъда, магистратите прецениха, че трябва да останат в ареста.
Според психиатричната експертиза тийнейджърите са осъзнавали действията и постъпките си по време на престъплението. Припомняме, че миналата сряда те нахлули в дома на самотноживеещата 77-годишна тяхна съседка - Копринка, за да я оберат. Само два дни по-рано възрастната жена има дала 20 лева да й пренесат дървата. Тя обаче ги усетила, слязла да види какво става и така започнал кошмара. Момчетата изнасилили и пребили до смърт пенсионерката, след което взели пари и различни вещи от дома й и избягали.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!