02.05.2020 21:00

Още заразени с COVID 19 се прибраха у нас с полети от Нидерландия

Видян 4277 пъти | Коментари 2
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Установени са още българи, заразени с COVD-19, които са се завърнали от Нидерландия, предаде бТВ.



Семейство от Димитровград със симптоми на коронавирус е пристигнало вчера със самолет от страната на лалетата, тествани са още на летището с бърз тест, който е дал положителен резултат. Откарани са веднага с линейка в столична болница. 


36-годишният мъж и съпругата му на 34-години са отклонени за медицински контрол на летището, след сигнал от личния им лекар в България, че двамата са болни и въпреки това предприемат пътуването, съобщиха от Областния кризисен щаб в Димитровград.


В самолета са пътували общо 118 пасажери, 17 от които жители на област Хасково. От тях 12 души са от Община Хасково, трима от Община Димитровград (в това число и семейството) и двама от Свиленград.

С друг полет от Нидерландия, отново на 1 май на Летище София, но от друг град, са пристигнали две жени от община Хасково, за които впоследствие по техни данни се е разбрало, че те имат положителни PCR тестове, направени в страната, от която идват. 


Въпреки предупрежденията на нидерландските медицински власти, двете жени са предприели пътуване и са се завърнали в България. От летището до дома си в община Хасково те са пътували с такси. В момента те са под карантина в дома си, без симптоми. Здравните власти са в непрекъснат контакт с тях. 


В този полет са пътували общо 54 пасажери, от които жители на област Хасково са още четирима. Двама от Община Харманли и Двама от Община Тополовград. 


На всички тях предстои да бъдат взети проби през следващите два дни. Контактните лица се установяват и ще бъдат поставени под 14-дневна карантина.

 

 



Етикети
, , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

RSS

Най-нови

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Заложеният дефицит в проекта на ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

водолей

Професионалните ангажименти и кариерното развитие ще изискват пълната ви концентрация

Професионалните ангажименти и кариерното развитие ще