04.05.2020 16:17

Още две жертви с К19 в дома за възрастни в Гара Орешец

Видян 3157 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Две жертви взе COVID-19 само за един ден в дома за възрастни хора в Гара Орешец, съобщи bTV. 


Мъж на 70 години, който снощи е бил интубиран, е издъхнал в болницата във Враца, a в болницата в Лом е починала и жена, също от дома. Хоспитализирана е там преди няколко дни след положителната й проба за COVID-19. Тя е на 79 години, с полиорганна недостатъчност.

По информация на кмета на Община Димово, на чиято територия е социалното заведение, се влошава състоянието и на една от двете заразени медицински сестри.


На 29 април издъхна 91-годишен обитател на дома, а на 30 април почина още един от възрастните - 73-годишен мъж, настанен в болницата във Видин.

Преди няколко дни беше съобщено за още седем случая на заразени с коронавирус в дома в Гара Орешец, които бяха транспортирани във врачанската болница миналата седмица.

Те са установени при повторни проби, направени след извеждането на осем от настанените там към болницата във Враца.






Етикети
, , , , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Рюте оглави НАТО заради умението си да успокоява Тръмп

Рюте оглави НАТО заради умението си да успокоява Тръмп

Рюте беше избран за генерален секретар ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

рак