Екип от обществени посредници ще защитава правата на клиентите на Топлофикация, реши Столичният общински съвет на редовното си събрание.
Омбудсманите безплатно ще работят по сигнали, ще разглеждат спорове между двете страни и ще правят предложения за възстановяване на нарушени права на клиенти. Oбщинските съвеници приеха доклада, определящ изискванията, реда за избор, броя и функциите на лицата, които ще извършват дейността на медиатори в Топлофикация София ЕАД.
Идеята е породена след множеството разговори с потребителските организации през последните години, в които многократно е поставян въпросът за създаване на обективно и независимо звено в отношенията между клиентите и дружеството. За да се гарантира независимостта на новия орган, той трябва да бъде избран от СОС и да не бъде в никаква зависимост от ръководството на Топлофикация , коментираха съветниците.
Посредниците ще се отчитат пред Общинския съвет и по този начин ще бъде ясно в кои аспекти най-често се нарушават правата на потребителите. Ще работят по сигнали на граждани, ще разглеждат също и случаи на потребители, които вече са подавали жалби, но не са удовлетворени от резултата.
19 минути припомня, че само преди няколко дни излезе Наръчник срещу монопола Топлофикация, чийто автор - адвокат сподели опита си от водените делата срещу дружеството, за да помогне и на други ощетени да докажат правата си.
До сега данните показват, че едва 4% от всички заведени дела срещу Топлофикация се печелят от обикновените граждани.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!