Лидерите на Германия и Франция призоваха за укрепване на Европейския съюз /ЕС/ след решението на Великобритания да напусне блока, съобщи БНР. В общо изявление канцлерът Ангела Меркел и президентът Франсоа Оланд подчертаха необходимостта от нов импулс в съюза. След срещата си във френски курорт, двамата обявиха, че Франция и Германия ще поемат отговорността си да дадат този импулс. И двамата говориха за необходимостта да се наблегне на дигитализацията в Европа:
Тези срещи ни дават възможност да покажем, че Европа не е само институции, процедури и правила. Тя е също воля да развиваме нашите икономики, главно в две основни направления: първо - в дигитализацията, второ – в изследванията и иновациите. Това ще даде на нас – европейците, шанс да покажем, че сме световни лидери в тези области, каза френският президент.
Германският канцлер обяви, че на срещата на върха на ЕС, двамата с Франсоа Оланд ще предложат конкретни мерки:
В Братислава ще настояваме за амбициозна програма за икономическо развитие и по-специално за възможностите, които предоставя дигитализацията. Трябва да бъдем амбициозни и да действаме бързо.
В навечерието на срещата на Г-20 в Китай, Меркел и Оланд подчертаха ролята на Европа в опитите за съживяване на икономическия растеж и международната търговия.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Денят ще бъде благоприятен за разговори, срещи и