Повишението на тока ще донесе на НЕК не повече от 200 млн. лв при дефицит от 1 млрд. лв, заяви служебният енергиен министър Васил Щонов. Досега пак той рекламираше повишението с 10% от идната седмица като мярка за спасяване на компанията, за да не си помислим, че всъщност се пълнят гушите на ВЕИ-милионерите, ЕРП-тата и американските ТЕЦ-ове. Напомняме, че по искане на Плевнелиев КС отмени свалянето на изкупната цена за триглавата ламя с 20%, което ДКЕВР прие. Така НЕК и ние бяхме натоварени със 120 млн. Значи токът можеше да бъде вдигнат само с 4%, излиза от простите сметки. След като планираното увеличение на цените на тока няма да запълни дефицита в енергетиката, както се очакваше, министър Щонов предлага компенсациите да дойдат „по други линии в дългосрочен план”, което на български език може да се преведе и като характерно нецензурно словосъчетание.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Унгария блокира следваща стъпка в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!