Свързани новини

06.11.2020 14:52

Норки заразили стотици хора с COVID-19 в Дания

Видян 2433 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Държавният институт за борба с инфекциозните заболявания съобщи за 214 случая на предаване на COVID-19 от норки на хора. Инфектираните били засечени след изследвания, направени в периода 8 юни - 18 октомври. Именно тогава избухна заразата с коронавирус сред норките в Дания. Тъй като не можаха да овладеят ситуацията, в сряда датските власти взеха решение за унищожаването на 17 милиона норки в 1 139 развъдника.


Над четвърт милион датчани в засегнатия район в северната част на страната, където норките се заразили с мутирал щам на коронавируса, бяха поставени под карантина, предаде нова тв. Мярката е в сила в седем общини с население от общо 280 000 души, съобщи министър-председателката Мете Фредериксен. Културните и спортните прояви там са преустановени, общественият транспорт не работи, а регионалните граници са затворени.


Същевременно Великобритания извади Дания от така наречения коридор за пътувания и вече хората, идващи от датска територия, ще трябва да се самоизолират, предаде Ройтерс.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...

към хороскоп хороскоп

стрелец