Свързани новини

18.06.2009 16:15

Няма да спират водата на „Филиповци“

Видян 2458 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Водата в столичния квартал „Филиповци” няма да бъде спряна. За това се договориха на нарочна среща вчера общинските съветници на БСП, представители на „Софийска вода” и на ромски организации. „Проблемът е тежък, не може на голям квартал като „Филиповци” да се спре водата. Това би могло да доведе не само до конфликтна ситуация, но и до епидемия”, каза Гергана Алексова – общински съветник на БСП.


Освен това бе договорено във  „Филиповци” да бъдат поставени водомери. Първоначално ще бъде сложен един общ уред за отчитане на изразходваното количество, който ще е монтиран в началото на квартала. След това всички къщи ще бъдат снабдени с контролни водомери. Изплащането на сметките към „Софийска вода” ще става чрез предварително създадена организация на жителите на квартала, която ще сключи договор с дружеството. Тя ще бъде основана на общо събрание на филиповци и ще има задължение сметките да бъдат плащани редовно и коректно.


След решаването на проблема с отчитането на консумираното количество вода и заплащането му ще се пристъпи към изработване на Подробен устройствен план на квартала. Освен това ще се направят инвестиции във водната инфраструктурата.


В квартал „Филиповци” в момента има около 400 къщи. От 1959 година там има водоснабдяване, и от тогава до сега не се събират пари, коментира общинският съветник Георги Кадиев. По думите му половината „Люлин” си мие колите и килимите в тази част на София, тъй като водата е безплатна. А това допълнително натоварвало сметката на всички останали абонати.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

рак

Денят ще бъде благоприятен за възстановяване на връзката с други хора

Денят ще бъде благоприятен за възстановяване на