25.09.2025 15:04

Няма да приватизираме градския транспорт: Таков

Видян 867 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

На редовната сесия на Столичния общински съвет днес казах на съветниците от "Синя София" да не си и помислят за приватизация на автотранспорта. Предупреждението ми беше по повод доклад на Вили Лилков, Иван Сотиров и Ивайло Йонков, който влезе в дневния ред на днешната сесия с отрицателно становище от комисиите. В него тримата десни съветници предлагат да бъде създадена работна група, която да разработи план за приватизацията и концесионирането на градския транспорт в София.


 Докладът на "Синя София" беше изключително зле подготвен, напълно безсмислен и излишен. Наложи се да припомня, че всички ние, в СОС, гласувахме един милиард лева за подмяна на подвижния състав на наземния транспорт - автобуси, тролейбуси и трамваи. Също така гласувахме да бъдат отпуснати средства за подобряване на условията на труд в общинските транспортни дружества. Тук трябва да отбележа, че кметът Терзиев вече е отпуснал част от тези средства. Повечето общински съветници подкрепихме и увеличение на заплатите на работещите в градския транспорт. 


 Всички тези наши действия са показател, че сме се обединили около общото ни желание да оздравим Столичния градски транспорт, който е кръвоносната система на София. Останалото са празни приказки и се чудя какво точно целят те. ☝ Ако някой си мисли, че Столична община ще купи нови автобуси и ще ги отдаде на частни компании да оперират с тях - това би било пълно безумие.



 Още от моя коментар по темата може да прочетете тук: https://t.ly/foBBx


...


 Позицията на МК "БСП за България" по предложението на кмета Терзиев и съветници от ПП-ДБ за реформа в паркирането в София четете тук: https://t.ly/p2rTs



Иван Таков, лидер на БСП-Сф, общ.съветник


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

везни

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в мнението ви

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в