Екоминистърът Нено Димов е задържан, прави се обиск в кабинета му, съобщи близкият до Гешев Недялко Недялков. Оставката на Димов ще бъде обсъдена с коалиционните партньори, заяви премиерът Бойко Борисов след края на Консултативния съвет в президентството.
Прокурори и следователи влязоха тази сутрин в Министерството на околната среда и водите по разследването на водната криза в Перник. Претърсват и жилището на бившата областна управителка на Перник Ирена Соколова, съобщи BIG5.
По-рано главният прокурор Иван Гешев уточни, че акцията на спецслужбите в Перник и София е затова, че не са предприети необходимите действия за предотвратяване на трагедията с водата в Перник.
"Това е битовизъм, но видях как са нещата в прокуратурата. Нещата са трагични, предполагам такова е положението в целия град. Ние се занимаваме с аспекта на този въпрос касаещ наказателната отговорност. Не се занимаваме с други отговорност като морална, политическа", каза още той.
"Проверява се дали има източване на язовира в Перник. Проверява се и ремонтът на язовирната стена. В момента няма данни за престъпления. Но това също е обект на досъдебното производство", уточни Гешев.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
ВОДАТА НА ПЕРНИК-ЛЪЖИТЕ ЗАСНЕТИ ОТ САТЕЛИТА Гледайте тук разследване на Валя Ахчиева за безхаберието, престъпното бездействие и лъжите на Властта за водната криза в Перник! https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=2hCqjOpxTMw&feature=emb_logo
На никое друго правителство не са прощавани подобни провали... Около Бойко цари оглушително мълчание... Държавата е в абсолютна гротеска с едни от най-големите управленски провали, граничещи дори с престъпление, а спрямо правителство няма никаква критика, никакви разследвания, никакви "активни граждански позиции" и пр. Цари оглушително мълчание? Не знам помните ли, но години наред Стара Загора бе обгазявана и народът протестираше. Чудеха се от къде идва. Мислеха, че от близкия полигон. После обявиха, че било "от колите". Сега става ясно от къде е - от мутренската практика да се гори боклукът на целия свят, срещу 60 евро на тон. Да се трови народът, да не се влага нищо в очистване, и парите - в джоба на бойковистите. А позорът е чудовищен и защото горим дори боклука на... Нигерия. Да припомним - Нигерия е африканска държава, в която има перманентна гражданска война. Не винаги много гореща, но периодично избухва. В Нигерия НЯМА еко-норми, няма инспектори от ЕС, ако иска може да си гори каквото реши, и никой няма да я спре. Но ДОРИ НИГЕРИЯ СЧИТА ТОВА ЗА ОПАСНО И ОТРОВНО И ПРЕДПОЧИТА ДА ИЗНЕСЕ БОКЛУКА, И ДА СИ ПЛАЩА ЗА ГОРЕНЕ...
. В Нигерия НЯМА еко-норми, няма инспектори от ЕС, ако иска може да си гори каквото реши, и никой няма да я спре. Но ДОРИ НИГЕРИЯ СЧИТА ТОВА ЗА ОПАСНО И ОТРОВНО И ПРЕДПОЧИТА ДА ИЗНЕСЕ БОКЛУКА, И ДА СИ ПЛАЩА ЗА ГОРЕНЕ... http://www.komentari.com/2020/01/blog-post_46.html
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Днес постепенно ще започнете да преминавате към