Свързани новини

02.02.2019 10:02

Неефективни камери за милиони по оградата с Турция

Видян 4843 пъти | Коментари 2
Гласували 5 рейтинг: 3.8000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Камерите по българо-турската граница, чиято основна задача е регистриране на незаконни влизания в страната, снимат, но нямат връзка помежду си, нито обща точка, в която може да се види заснетото от всички устройства, става ясно от обществена поръчка, обявена от МВР. Чрез нея силовото ведомство иска да обедини вече изграденото видеонаблюдение.


7 години, след като започна изграждането на системата, МВР търси начин да обедини видеонаблюдението.


Камерите по границата са разделени на три участъка. Първият, между граничните пунктове Капитан Андреево и Лесово, бе изграден още през 2012 г. с европейски пари. Той минава по линията на някогашния кльон. Става дума за 35 км инфрачервени сензори, сеизмични сензори и термовизионни камери.


В момента се изгражда и трети участък с камери, които би трябвало да покрият точки, където няма наблюдение. И след завършването му обаче, трите участъка няма да имат връзка помежду си, става ясно от поръчката. Затова МВР иска да плати над 3 млн. лв., с които да се изгради. Новата система трябва да позволява надграждане с още устройства, се посочва в поръчката.



Видеонаблюдението по турската граница създава проблеми не за първи път. М.г. бе обявена поръчка за над 2 млн. лв., тъй като системата в участъка Капитан Андреево–Лесово не работеше. В момента има и отворен търг за ремонт на ползваните от граничарите мобилни камери.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Anonimen 30.06.2019 14:08

    защото за пореден път ОТКРАДНАХА нашите пари-българи,не гласувайте вече за ТЯХ....промяна.....

  • 001 Anonimen 30.06.2019 14:08

    убийците и измамниците ни удрят всеки ден,но съда е другар с тях-не ги осъждат и затварят,нещострашно е вече и нетърпимо,ще се избиваме взаимно-няма ред и държава...българите ги изтребват просто,властта се занимава с нас да ни тормози....

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

телец

Фокусът днес попада върху партньорските отношения

Фокусът днес попада върху партньорските отношения и