Два нови небостъргача в София ще заемат мястото, на което преди 35 години изгоря куполът на столичния цирк - между бул. Христо Ботев, ул. Алабин и ул. Позитано. Едната сграда вече се строи и е наполовина готова, а другата сега започва да се изгражда на Солни пазар.
Сити тауър ще се издигне на 74,5 м и ще се разположи между КНСБ и площад Македония. А зад проекта стои гръцкият инвеститор и строител ГЕК Терна.
Другата кула с работно име I tower (съкратено от Italian tower) е планирана с височина 106,9 м. Проектът се движи от италианска компания и ще заеме мястото на изгорелия цирк.
Интересен факт е, че за площад Македония още от края на 60-те години на миналия век има градоустройствен проект за група високоетажни сгради. А идеята е на архитектите Лозан Лозанов и Богдан Томалевски.
Когато небостъргачите бъдат завършени площад Македония ще стане единственото място в топцентъра, където ще има високи сгради.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и