29.05.2009 11:22

Национален траур за загиналите в местността "Бакаджик"

Видян 3290 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

В цялата страна днес е ден на национален траур за загиналите 16 души в местността "Бакаджик" край Ямбол. Панихида за загиналите ще бъде отслужена от 10.30 ч. в столичния храм "Света Неделя". Панихида ще бъде отслужена и в храм "Свети Николай Чудотворец" в Ямбол. В града е обявен тридневен траур.


Катастрофата в местността "Бакаджик" стана около 9.15 часа в четвъртък. Автобус "Чавдар", с ямболска регистрация, превозвал пътници до манастира "Св. Александър Невски" за традиционното честване на Възнесение Христово, Спасовден, е изгубил управление най-вероятно заради техническа неизправност. Автобусът се врязал в изкачващите се встрани от пътното платно пешеходци, както и в разположени край пътя сергии. Прегазени са пешеходци и търговци, предимно възрастни хора. Загина и 16 годишно момче.


Собственикът на фирмата-превозвач "Ем Си Ай" Слави Славов е задържан за 24 часа и предстои да бъде разпитан, съобщи директорът на ямболската полиция комисар Стоян Драгнев. Мъжът се е пенсионирал преди две години от друга автобусна фирма, но е преминавал задължителните психотестове за водач на обеществено превозно средство. Драгнев допълни, че концентрацията на алкохол в кръвта на шофьора е 0,29 промила, което обаче не е ясно дали е остатъчен алкохол, употребен от предишната вечер. Според Министерство на транспорта катастрофата е направена с 30 годишен автобус "Чавдар" модел 11М4. Автобусът е преминал на технически преглед на 12 май в Елхово на фирма "Великов-Савов ООД". Собственик на автобуса е едноличен търговец NSI.


БГНЕС припомня, че автобусът, с който загинаха български деца край река Лим в Черна гора също беше на доста години. Тежкият инцидент във влака София - Кардам, когато живи изгоряха девет души пак беше в стари вагони и човешко недоглеждане на правилата за безопасност. Примерите са много в годините, иначе политиците веднага се отзовават да изразят съболезнования, правителството да даде някое обезщетение и ... след време да се случи нещо отново и в България да има ден на траур.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

стрелец