В цялата страна днес е ден на национален траур за загиналите 16 души в местността "Бакаджик" край Ямбол. Панихида за загиналите ще бъде отслужена от 10.30 ч. в столичния храм "Света Неделя". Панихида ще бъде отслужена и в храм "Свети Николай Чудотворец" в Ямбол. В града е обявен тридневен траур.
Катастрофата в местността "Бакаджик" стана около 9.15 часа в четвъртък. Автобус "Чавдар", с ямболска регистрация, превозвал пътници до манастира "Св. Александър Невски" за традиционното честване на Възнесение Христово, Спасовден, е изгубил управление най-вероятно заради техническа неизправност. Автобусът се врязал в изкачващите се встрани от пътното платно пешеходци, както и в разположени край пътя сергии. Прегазени са пешеходци и търговци, предимно възрастни хора. Загина и 16 годишно момче.
Собственикът на фирмата-превозвач "Ем Си Ай" Слави Славов е задържан за 24 часа и предстои да бъде разпитан, съобщи директорът на ямболската полиция комисар Стоян Драгнев. Мъжът се е пенсионирал преди две години от друга автобусна фирма, но е преминавал задължителните психотестове за водач на обеществено превозно средство. Драгнев допълни, че концентрацията на алкохол в кръвта на шофьора е 0,29 промила, което обаче не е ясно дали е остатъчен алкохол, употребен от предишната вечер. Според Министерство на транспорта катастрофата е направена с 30 годишен автобус "Чавдар" модел 11М4. Автобусът е преминал на технически преглед на 12 май в Елхово на фирма "Великов-Савов ООД". Собственик на автобуса е едноличен търговец NSI.
БГНЕС припомня, че автобусът, с който загинаха български деца край река Лим в Черна гора също беше на доста години. Тежкият инцидент във влака София - Кардам, когато живи изгоряха девет души пак беше в стари вагони и човешко недоглеждане на правилата за безопасност. Примерите са много в годините, иначе политиците веднага се отзовават да изразят съболезнования, правителството да даде някое обезщетение и ... след време да се случи нещо отново и в България да има ден на траур.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!