Населението на България се топи с драматична скорост - 6 души на час, пише "Стандарт".
Всекидневникът анализира данни на Националния статистически институт. За 26 години населението на страната ни е намаляло с 2 милиона души.
В момента регистрираните български граждани са колкото през 1946 г. - първата година след края на Втората световна война. През нея у нас са се родили 179 226 деца или три пъти повече, отколкото през 2015 година.
Към 31 декември 2015 г. населението, според НСИ, е било 7 153 784, с 48 414 души по-малко, отколкото през 2014-а.
Като се има предвид, че през 2005 г. сме били 7 718 750, за 10 години населението на България в нейните географски граници се е стопило с 564 966 души. Тревожният извод е, че намаляваме средно с по 50 хиляди на година - със 136 души на ден, или по 6 на час.
Безспорен факт е отрицателният прираст на населението ни.
Темповете, с които се развива демографската криза у нас, ще доведат до намаляване на населението до 6,9 млн през 2020-а, според песимистичните прогнози на НСИ. А две десетилетия по-късно, към 2040-а, ще сме се стопили до 6 милиона души.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Денят ще бъде благоприятен за възстановяване на