Свързани новини

24.02.2020 16:42

Наркобанда, ръководена от българка, е разбита в Испания

Видян 2037 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Наркобанда, ръководена от 44-годишна българка във Валядолид, е била разбита при съвместна спецоперация на баската полиция и Гражданската гвардия в Испания, съобщи El Día de Valladolid.


Задържани са 32-ма души и са иззети над 200 килограма хероин, амфетамини и марихуана. В един от претърсените апартаменти, който е бил превърнат в лаборатория, са открити подготвени за разпространение амфетамини. В друго жилище е намерен хероинът. При спецакцията са иззети и над 45 000 евро, множество огнестрелни оръжия, както и 12 автомобила, предаде legalworld.bg.


Разследването е започнало преди повече от година, а лидер на наркобандата е 44-годишната българка Цонка В.З., известна като "Кралицата на амфетамина". Тя вече е осъждана в Испания за наркотрафик, но е освободена от затвора миналата година.


През февруари 2018 г., при операция "Reina", полицията във Ваядолид арестува Цонка и мъжът й Людмил Л.З. с 10 килограма амфетамин и 4,5 килограма хашиш. Съпругът на Цонка, който според полицията е лидер на клана, е осъден на 6 години "лишаване от свобода", а Цонка се признава за виновна и е осъдена по бързата процедура на 4 години затвор, от които лежи само 4 месеца, и глоба от половин милион евро.


След като излиза от затвора, за да не привлича вниманието на властите, 44-годишната "Кралица на амфетамина" започва работа като готвачка в крайпътно заведение в Сория. Тя живее скромно, пише медията, но от кухнята на заведението Цонка ръководи организирана престъпна група за продажба на наркотични вещества във Валядолид с помощта на двамата си гардове, които също са български граждани.


Българката разширява бизнеса, като превзема пазара на марихуана и хероин във Валядолид, благодарение на споразумение с организирана престъпна група за разпространение на наркотици в Билбао. Така Цонка за няколко месеца създава огромна империя, занимаваща се с износа на марихуана и вноса на хероин.


Единият от гардовете на българката, който има 20 висящи дела и живее в Егуевила де Есгуева, е отговарял за производството и съхранението на хероин, който бил изцяло за износ в Германия и Холандия поради високото си качество, а другият се занимавал само с транспортирането на дрогата.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

близнаци