Цели 70% от разходите за енергия в едно домакинство отиват за отопление, сочат изчисленията на Центъра за енергийна ефективност. Останалите 30% съответно са за другите електроуреди в дома. На този фон цените на всички енергоносители продължават да растат.
Най-изгодно ще ни излезе, ако се отопляваме с климатик, показват изчисленията. Разходът ни ще бъде 7 ст. за 1 киловатчас. Отоплението с печка на дърва или въглища ще ни струва малко повече.
При пелетите разходът е 10 ст. за киловатчас, а парното и газът се оказват най-скъпи и най-неизгодни.
От Държавната агенция за устойчиво енергийно развитие също изчисляват, че дървата излизат по-скъпо от климатика. На трето място е отоплението с парно.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед