500-те най-богати хора на света са загубили общо 1,4 трилиона долара през първата половина на 2022 г. Това сочи информация на агенция Блумбърг.
Сред милиардерите претърпели най-големи финансови загуби година е Марк Зукърбърг, който притежава нетно около 60 милиарда.
За Джеф Безос, чието състояние се определя на 133 милиарда долара, се посочва, че е загубил за първата половина на годината около 63 милиарда долара, а Илон Мъск, чието общо нетно състояние е 210 милиарда долара се смята, че е със загуби за близо 62 милиарда долара за същия период от време.
Според изданието сред милиардерите претърпели най-големи финансови загуби за 2022 година е и изпълнителният директор на борсата за криптовалута Чангпенг Джао с близо 80 милиарда долара;
Блумбърг отбелязва, че някои от загубите на най-богатите се дължат на влошаване състояние на бизнесите им в последното тримесечие или от промяна на пазарите. Към това се прибавя и влиянието на високата инфлация, войната в Украйна и нарушените вериги от доставки, както и съобщението на Централната американска банка от миналия месец за повишаване на лихвените проценти с най-бързия темп от почти 30 години насам.
Специалисти продължават да изразяват сериозни опасения от рецесия, въпреки твърденията на президентът Джо Байдън, че рецесията не е "неизбежна", предаде БНРл
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия