09.01.2009 09:55

Надлезът на Околовръстното се нацепи за 2 седмици

Видян 2424 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Само след 2 седмици експлоатация по Южната дъга на Околовръстното се появиха първите дупки. Ямите обаче са само гарнитурата на проекта, тъй като неравностите на надлеза са от самото му откриване. Логичният въпрос е - ще бъдат ли санкционирани изпълнителите? Защото иде реч за най- скъпо струващият път у нас. При откриването му премиерът Сергей Станишев отбеляза, че това е най-сложният и най-скъпият път в държавата - 1 км от участъка, който е 4.5 км, струва цели 16 млн. лн.


На този етап обаче няма никакви индикации, че виновният ще бъде глобен. Зам.-кметът по транспорта Александър Цветков каза, че в случая общината не можела да налага санкции, тъй като възложител на строителството е Национална агенция „Пътна инфраструктура“.


Помним ремонта от преди 2 години на Цариградско шосе, чието качество беше такова, че започнаха да го наричат цариградско „море“. Според запознати изпълнителите „Пътища и съоръжения“ са били глобени с 300 хиляди за лошото качество. Но морето си остана.


Въпреки това обаче дупките по софийските улици никога не изчезват, както и общината никога няма нищо общо с тях. Но открива ли се значим обект, като участъка на Околовръстното например, столичният кмет е домакин. 


Иначе новата 2009 г. получи в наследство от предходната дупките по софийските улици, както и неремонтираните мостове.


За 2008 г. така и не бяха усвоени средствата за мостови съоръжения. Затова 10 милиона капиталови разходи ще бъдат прехвърлени в бюджета за тази година, каза за 19` зам.-кметът по транспорта. Равносметката в края на миналата година беше, че 65 моста чакат ремонт. Все в проект са и естакадите и паркингите, които кметът обещава от първия ден на мандата си.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

везни