02.08.2010 15:44

Митинги пред районните управления на 5-ия месец с нови документи

Видян 2795 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Районните управления на МВР спряха практиката да работят в събота, за да наваксат изоставането при издаване на новите документи за самоличност. Официалното обяснение беше, че интересът вече не е толкова голям. Да, ама не!


Навръх отпускарския топсезон вчера пред районно управление в столицата имаше истински митинг, показа проверката на 19’. Градинката пред сградата беше буквално задръстена с народ – чакаха стотици хора.


Още в 8 часа сутринта, преди да е отворила службата, вече бяха изчерпани номерата за вреждане при чиновничките, обработващи документите до края на седмицата.


А те, между другото, не си дават много зор и работят доста бавно. Не повече от 5-6 души на час смогват да се сдобият с честта да бъдат обслужени, показа предната ни проверка в събота.


Официалният старт на новите документи за самоличност трябваше да бъде на 1 януари тази година. Той бе дипломатично отложен за 1 април с обещанието всичко да бъде наред. Но и това не се случи.


Първоначално фирмата – доставчик на машините за документите – Сименс, бе обвинена за забавянето и опашките. Положението обаче не е по-различно и до днес, което вероятно не се дължи само на техниката.


Август все пак е петият месец, откакто чиновниците в МВР създават безброй ядове на гражданите. Особено на онези, които няма как едновременно да запазят своята работа и да си извадят документи. Причината е, че на тях им е невъзможно да пребивават на целодневни опашки в работно време. А от друга страна, ако си вземат няколко дни отпуска за своя сметка, не могат да бъдат сигурни, че ще се класират и ще се сдобият с мечтаните документи от МВР.


Така са наказани най-стриктните, които първи си извадиха от предишните нови документи за самоличност през 2000 г. Тогава подобни проблеми нямаше, припомнят днес те!


Сега и удълженият срок на картите и паспортите от 6 месеца не стигна, за да могат да бъдат обслужени от МВР съвестните граждани.


Даже и на суперскъпото гише за експресно издаване на документи на бул. Мария Луиза има чутовни опашки. Там картинката е още по-жалка, понеже МВР взема рекордни пари от хората, но често не успява да издаде тескеретата в обещания срок.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

близнаци

През целия ден вниманието ви ще се връща отново

През целия ден вниманието ви ще се връща отново и