„Антисемитизмът, фашизмът не е мнение, а престъпление“, гласи основополагащ принцип на европейската ценностна система. Той бе засвидетелстван със специално заседание по темата на Европарламента миналата седмица с участието на италианска сенаторка, оцеляла от лагерите на смъртта, известни с девиза си: „Трудът e свобода“.
А малко по-рано, в деня, в който в Йерусалим президентите на Франция, Русия, Германия, вицепрезидентът на САЩ, израелският премиер, принц Чарлз от името на британската кралица и лидерите от цял свят отдадоха почит на жертвите на Холокоста, заместник-министърът на ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА НА БЪЛГАРИЯ Петър Николов – Зиков, на снимката, заедно със зам.-министъра на културата Румен Димитров, беше главен герой на трибуната на „национална конференция“: Еврейската трудова повинност – спасителен план или репресивна мярка. И така я институционализира. Идеята е оправдаване на Закона за защита на нацията, който въдворява представителите на тази етническа група в лагери, които с нищо не са по-различни от съществувалите при соца, а всички ги осъждаме. Те са с една идея по-меки от нацистките концлагери и тезата е, че така евреите ни били отървани, та явно трябва и да бъдат благодарни.
„Баща ми е имал нещастието да го приберат в такъв лагер. 5 години, като последните са били ужасни. Тежал 55 кг, едва се държал от слабост. След нанесени там побоища е загубил частично слуха си. Имаме снимки и документи от неговите митарства“, разкрива Леа Коен, която в последните си книги разкрива много свидетелства и официални писмена от това време на терор. „Умишлено смесват трудовата повинност до 1941 г., когато евреите са трудоваци в армията, както циганите и турците, и лагерите за „принудителна работа“ след това до септември 1944 г“. Депутатката във ВНС от оригиналното СДС, посланикът, при който България се присъедини за първи път към евроинституция – Съвета на Европа, определено няма как да мине за червена.
Подобно мнение изразяват и немалко десни интелектуалци с еврейски корени, с които говорихме, а думите на соцориентираните хора с такъв произход дори не бихме цитирали, защото градицията започва с „погнуса“.
Напомняме простия факт, че не друг, а САЩ и
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Защо ли книгите на Коен ги превеждат и издават в цяла Европа, а нашите фашисти, дори министри, ги презират?
нацисти искат да пренапишат историята
откъде толкова фашисти. явно всичко написано си е 100% вярно
Топ атлантичката Леа Коен "разнебити" пещерната реститутско-антикомунистическа пропаганде - че се базира на... "фалшиви снимки". http://www.gudelnews.com/2020/02/blog-post_0.html Ето статусът и в социалните мрежи: Вчерашният ден , 1 февруари бе съпроводен със снимков материал от медиите . За съжаление голяма част от снимките са фалшиви, тъй като се отнасят до други събития, които нямат нищо общо с Народния съд . Ако историята се прави с фалшиви документи, и тя става фалшива. И така конкретно : 1. Снимки 1 и 5 са от 1946 и нямат нищо общо с Народния съд ( широко използвана от много медии ). Намира се в ДАА 2. Снимка 2 е от Аушвиц, а не от Белене. 3. Снимки 3,4,6, използвани в документален филм за Народния съд , не представят “ изселвания на семейства на осъдени от Народния съд”, а са съответно от Лом и Скопие и представят депортацията на гръцки и македонски евреи от български власти. Тези снимки са част от документален филм от 1943 г. 4.снимка 7, представяна като скръб по убити от Народния съд , е от август 1943 от гара Кочериново и представлява “изпращане ковчега на Борис III от опечаленото гражданство”. Опечаленият младеж впрочем е с бранническа униформа, което не е смутило редакторите. Снимката е част от колекцията “ Изгубената България” Драги журналисти , това не е история , а пропаганда с фалшиви материали.
Г-н Томов , пропуснали сте да напишете и за Паница . момичето секретарка на Белев , която изнася информацията за депортирането . Нея двама евреи я изхвърлят от третия етаж на Обществената безопасност .............................
Истината боли съотечественици . Димитър Пешев след 1944 г бе съден иосъден от еврейски състав като фашист и антисемит . Почина в пълна мизерия през 1973 г. Той беше ли такъв като ги спасяваше . Ниго един адвокат евреин не му помогна . Да ви напиша ли всички състави на " Народния Съд " да ви настръхнат косите от участниците - Бащата на Лидия Шулева - БИДЖЕРАНО ,СЪРЧАДЖИЕВ повръща ми се от имената им осъдили на смърт цвета на Нацията и осъдени от Народа и ЕС .А Исак Паси оплю България преди 12 години в вестник " Монд ". А кроткия Валери Петров с истинско име Вениамин Меворах от ефира на радио София цитираше пиесата " Народен Съд " и призоваваше към смъртни присъди . Пиесата е засекретена , но я намерих - страшно е !
Томов, какъв изверг е професор Исак Паси? Ти луд ли си? Другите не ги знам, но ако са като професора, който е всепризнато светило на хуманитаристиката, най-меко казано много си се объркал
Никой концлагер не е оправдан, тези хора, които са се опитали да оправдаят подобно нещо, особено от министерствата точно на КУЛТУРАТА и на ОБРАЗОВАНИЕТО моментално трябва да напуснат постовете си
Томов, малко срам поне. Фашизмът е отречен от цивилизована Европа. Правилно пишат хората. И няма нищо общо с палестинските жени и деца. Става дума за Втората световна война.
Т.Томов. Всеки може да напише каквато си иска книга, да я издаде и да я продаде. Жълтото продава, а любителите на конспиративни теории не са малко и жълти заглавия като посочените от вас се харчат като топъл хляб. Това обаче не ги прави носители на историческата истина.
Бащата на антикомунистката Лея Коен – Мико Папо Коен е бил комендант на концентрационния лагер „ Росица „ - еврейски изверг ! Другите дьонмета изверги . Изидор Бачи Зеев , Лев Главинчев , Вениамин Нисим Меворах , Давид Елазар , Исаак Пасси , Валери Таджер , Аврам Михов , Санто Биджерано , Исак Елизар Франсез , Есак Данон , Йосиф Бенсабат ….. Дядото на Андрей Райчев –агент на ДС е бил личния преводач на Троцки в Ню Йорк. Името му е Георги Андрейчин от с. Белица . Като секретар на Димитров и Коларов след 1949 изчезва в дебрите на НКВД в навечерието на войната 2 200 000 евреи напускат Европа , а 2 847 000 остават . След войната по данни на Червения кръст 3 375 000 подават молби за репарации. Най-големите загуби са били в редиците на Червената армия и Сталиновите концентранционни лагери в Сибир . Общите еврейски загуби са около 750 000 човека . Научните методи , точното боравене с първичната документация , надежността на нейните източници и обективния дух на цялостното изложение направиха тази книга твърде опасна за създателите на Холокоста . Накрая ще цитирам д-р Линфийлд от бюрото за Еврейски обществени изследвания в Ню Йорк . В 1921г са живели по света 15 500 000 евреи .1938 – 15 748 091 от които 240 000 в Германия . 1940 – 15 319 359 , а в 1945 - 15 713 638 ! Лъжите на Илай Уизъл – Ели Визел Архива на Аушвиц е прибран от Съветската армия и Горбачов го разсекрети , но за кратко . Общо загинали 300 000 от коитo 74 000 евреи ! В лагера Берген Белзен където Елизабет Втора „ отдаде почит „ единствено труповете на починалите от тиф в последния месец на войната били изривани с булдозер - британски , а кадрите са нагласяни за останалите лагери ! Фред Лойхтър – Американски специалист по газови камери – като вещо лице изследва всички камери в Аушвиц и заключава , че максимума на кремираните е 85000 броя . След тази констатация ционистите започнаха да го съдят , но след като се провалиха му отнеха лицензо и го оставиха без работа – това е познато до болка ! Но накрая го хвърлиха в затвора в гр . Манхайм ....в федералната Германия , където уж е свободна територия .Австрийския инженер Гермар Рудолф потвърждава заключенията на Лойхтър след обстойни проучвания , а евреина от Канада Дейвид Коул направи документален филм заради който бе пребит до осакатяване . Газовата камера , която е в момента в Аушвиц е туристическа атракция и е построена от съветските войници след 1946 г. На първата паметна плоча пише за 4 милиона евреи убити в Аушвиц . През 1989 г плочата бе подменена с друга и числото бе милион и половина . Скоро поставиха нова плоча с Милион и сто хиляди . – за да знаете истината четете Пол Расиние ,Дъглас Рийд , Бенджамин Фрийдман , Лени Бренър , Чарлз Хайъм , Дейвид Ървинг ,Ернст Цюндел , Едуин Блек и Георги Ифандиев . Пред участниците на12-я ционистки конгрес в Цюрих през август 1937 г д-р Хаим Вайцман казва : заявих пред Британската Кралска комисия ..че надеждата на шестте милиона европейски евреи бяха съсредоточени в емиграцията .Можете ли да отведете шест милиона в Палестина ..Не . Възрастните ще умрат .Те са прах
Не вярвайте на евреите за нищо . Мемориалната плоча на Аушвиц вече 3- ти път я подменят от 4 милиона , през 2400 000 и сега е 1 200 000 . Реално са 274 000 ..... Сайта да не би вече да е спонсориран от убийците на Палестински жени и деца !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия