Свързани новини

09.01.2009 14:02

Михайлова: "Има криза на управлението в България"

Видян 2186 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"Криза на управлението в България" нарече Надежда Михайлова газовата ситуация у нас, на пресконференция свикана в СДС, предаде БГНЕС.


Според Надежда Михайлова правителството не можа да защити националните интереси и като пример посочи, че Сърбия която не е член на ЕС, получава от Германия- 3 млн.куб м газ и от от Унгария още 2 млн.куб.м. България не е в състояние да получи никаква помощ. Михайлова напомни и за първата газова криза през 1997 г., която по думите й „СДС съумя да я реши при 3-4 пъти по ниска цена за газа“ и да получи гаранции за българската страна. Решението за изграждането на Южен поток фактически не е дизертификация на източниците на газ, защото отново снабдител е Русия. Според нея Русия е ненадежден партньор на България, защото прилага силови методи, а не преговори. Страната ни трябва да търси своя интерес от Русия, защото има отношения с Русия, категорична е тя. Според СДС форсмажорните обстоятелства около газовата криза налагат, да бъде оповестен договора с „Газпром“. Около 8 млн.евро на ден губи българската икономика и защо никой не говори за обезщетения от Русия ,изтъкна Михайлова. Действията предприети от СДС са контакти с ЕК, ЕП, ЕНП, и комисията по европейските въпроси на Украйна, допълни тя.


Новият лидер на партията Мартин Димитров каза от своя страна, че отговорността на правителството е до юли т.г., а свързването на България в мрежите на Гърция, Румъния и Турция трябва да започне сега. Според него правилната позиция е, да бъде даден приоритет на „Набуко“, а не на „Южен поток“ и страната ни трябва да поиска компенсации от Русия. Газовата криза и икономическата криза са пагубни за българската икономика, категоричен е Димитров. Той напомни още, че от 26.04 2004 г. има обща европейска директива, която изисква антикризисен план от всяка страна членка, какъвто България няма. Михайлова каза, че има информация, че правителството е било уведомено за възможно спиране на доставките, но не назова информатора си. Според нея България може да използва само 4,5 млн.куб.м. газ на ден от запаса в Чирен, поради технологични проблеми, и ако от последната газова криза през 2006 г. досега, не е можело да бъдат изградени нови газопроводи, то поне технологичните проблеми са могли да бъдат разрешени.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


Горещ юлски следобед.

Държавен служител пуши бавно цигара пред учреждението.
Към него се приближава друг държавен служител и иска огънче.

Държавният служител му подава запалката и пита: „И ти ли не можеш да спиш?“

към хороскоп хороскоп

риби