Свързани новини

05.07.2018 09:45

Меркел: Връщаме мигрантите след само 48 часа

Видян 3473 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Канцлерът на Германия Ангела Меркел даде подробности около споразумението за мигрантите, постигнато след тежки преговори с коалиционния партньор и вътрешен министър Зеехофер. Това съобщи "Цайт онлайн".


"Трябва да установим по-голяма регулация за всеки тип миграция, така че хората да знаят, че законът и редът се прилагат", каза тя пред препълнения Бундестаг.


Ще бъдат създадени транзитни центрове на германо-австрийската граница, които ще разполагат с отделни помещения за жени, деца и мъже.


"Престоят на мигранти, които нямат разрешение да останат в Германия ще бъде много ограничен. В транзитните центрове те ще останат само 48 часа, защото според нашата Конституция свободата на всеки може да бъде ограничена в този период. След това ще се осъществи прехвърлянето им в страните, от които са пристигнали", каза Меркел.


От своя страна, Зеехофер поясни ,че транзитните лагери ще бъдат подобни на интернати ,без огради и бодлива тел, но под полицейска охрана.


За да се създадат тези транзитни центрове обаче се изисква съгласието на Австрия, тъй като границата между двете държави в момента е затворена.За да постигне споразумение, Зеехофер ще посети Австрия утре, стана ясно още на заседанието на Бундестага.


Германското вътрешно министерство вече подготвя споразумения и с други страни от Европейския съюз за връщане на бежанци в държавите, в които те най-напред са подали молби за убежище, заяви днес говорителка, цитирана от Ройтерс.


Опозицията обаче атакува Меркел за постигнатото споразумение. От "Алтернатива за Германия" направо подканиха канцлерът да подаде оставка.Недоволство изразиха и социалдемократите.


 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

лъв