Колективна оставка подават медиците от болницата във Велинград. До напрежението се стигна, след като те поеха потока от болни от Доспат и Сърница, където бяха едно от последните огнища на заразени с коронавирус. Има опасност близо 60 000 души от района на Велинград да останат без медицинска помощ. Лекарите, медицинските сестри, акушерките и лаборантите подадоха колективна оставка. Според тях има хаос с лечението на пациенти с коронавирус. „Мотивът за колективната оставка е това, че искаме да бъдем чути от институциите и да им обясним какво изживяваме всеки ден. Това е единствената болница в района, която осъществява 24-часова спешна и неотложна медицинска помощ. Едновременно с това лекуваме пациенти с COVID-19, имаме разкрити 5 легла и 5 – в инкубация. Но нямаме нито кадрови потенциал, нито условия за спазване на санитарно-хигиенните мерки”, заяви в предаването „Здравей, България” д-р Ванков. Началникът на вътрешното отделение д-р Вакльова обясни, че в него има 7 пациенти с доказана коронавирусна инфекция при капацитет 5. Още 7 чакат резултат. „Отделила съм два екипа, които се грижат за тях денононощно. Вчера се оказа, че 4 души бяха положителни и бяха настанени в различни отделения”, допълни медикът.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия