Турнето на омбудсмана Мая Манолова с БДЖ продължава. Във вторник сутрин бързият влак от София за Варна се превърна в нейна приемна. Припомняме, че Манолова обикаля страната със случаен превоз, след като властта реши да я остави без кола и шофьор на НСО, въпреки закона.
Влакът за Варна потегли от София в 6:55 ч., а Манолова, заедно с екипа си, се разположи във второто купе на първия вагон. Оказа се, че само в този вагон, поради техническа повреда, парното не работи. Малко след Мездра повредата беше отстранена, а до Червен бряг през импровизираната приемна на омбудсмана преминаха около десетина души.
Сред тях пенсионери, майка на деца с увреждания, земеделски стопанин, председател на футболен клуб и мъж, който има проблем с банкова институция.
Общественият защитник видя плюсове в общуването с жалбоподателите именно във влака.
„Всяко зло за добро, оказва се, че общественият транспорт е добър начин за омбудсмана да се срещне с хората, не всеки има възможност да пътува до София”, заяви Манолова.
По думите й единственото, от което й е неудобно, е "огромният интерес, който предизвиква иначе една нормална постъпка". Хиляди хора се возят всеки ден с този влак, качват се в автобус, каза Манолова.
По-рано шоуменът Слави Трифонов, макари след 19', вече предложи на омбудсмана кола и шофьор. Манолова благодари за подкрепата на Трифонов, но добави, че с екипа си ще се справят с наличния ресурс и няма как да приеме предложението му.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!