„В края на новия петгодишен период 2022 – 2026 г. цената на водата в София ще стане 3,26 лв., но Софийска вода не представя бизнес плана. Общественото обсъждане с дружеството продължи 1 час и 10 минути, с презентация вместо бизнес план, а засяга 1 400 000 битови потребители и стотици промишлени. Софийска вода е единствената, която не е внесла бизнес плана си в срок до 30 юни 2021 г.”, заяви председателят на Гражданската платформа Изправи се.БГ Мая Манолова. От дружеството не коментират изявлението на бившия омбудсман. Според нея повишаването на цената на тока влияе минимално, тъй като в София водоснабдяването е основно гравитачно, обясни Манолова. Тя цитира данни, че 13 от общо 30 показателя за качество не са изпълнени. „44 млн. лв. допълнително е получила Софийска вода от разликата между заложеното увеличение на водата за 2017 - 2021 г. и утвърдените от КЕВР цени. Не стана ясно обаче за какво са използвани тези средства”, каза Манолова. В концесионния договор на Софийска вода пише, че ниво на загуби от 33 % трябва да бъде постигнато до 2025 г., а сега отлагат за 2026 г. Защо се отлага с една година, е другият ни въпрос", допълни тя.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Малоумно българско население, нека водата от кранчето да им стане по=скъпа от минералната, еленергията да им стане най-скъпата в света, хранителните продукти най-скъпи в ЕС, заплатите най-ниски в света, нека се сбъдне всичко това,защото все още мнозинството от овчето стадо гласува за своите обирджии от ГЕРБ, нека всичко това да се случи, нека все така мирно да защитаваме демокрацията, нека защото са мирни протестите, полицията да бие протестиращите, нека КЕВР вдига цените на всичко което управлява без да се притеснява, нека всички лоши неща да се случват в кошарата за овце България !
Докато крадците от Софийска вода и Топлофикация не бъдат натикани и удавени в панчаревското езеро, оправия няма да им.
Докато държавното дружество тъне в одити ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото,