Над 1650 пенсионери, които работят в държавната администрация ще освободят креслата си от Нова година. В Закона за държавния бюджет за догодина е включен текст, според който хората след пенсионна възраст няма да могат да бъдат на държавен пост.
Информационните и комуникационните системи на МВР са застрашени от блокиране заради наредбата, предупреждават от синдиката на МВР. „Пускат се разни митове и легенди, че там 90% са пенсионери, имаме достатъчно добри специалисти и считам, че ще намерим такива, които ще заместят хората в компютърните ни отдели”, посочи Стефан Балабанов, зам.-шеф на МВР.
Вътрешният министър Младен Маринов посочи, че в неговото ведомство става дума само за 250 щатни бройки.
В цялата система на държавните служители засегнатите са 1650 души.
„Това са хора, които получават пенсия от държавата, но и от заплата от бюджета. Те заемат по-високи позици, за които има много млади хора, които трябва да бъдат стимулирани да работят в държавната система”, заяви Менда Стоянова, шеф на бюджетната комисия в НС.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
защо ги пишете тези неща ,никой никого не маха .от 60 човека в агенцията по контрол на храните , 20 бр са пенсионери и никой не ги пипа
Най-после се сетиха ,че мястото на пенсионерите е в къщи,там по-добре ще си сменят памперсите!Но нали е ДОРЕ И ПЕНСИЯ и ЗАПЛАТА!!! Младите хора ще се чудят как да свързват двата края!
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в