Установено е нарушение на трудовата дисциплина и ще бъде наложено адекватно административно наказание

Свързани новини

20.09.2022 09:47

Лекар с 1,9 промила алкохол преглежда пациенти във Варна

Видян 1608 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Мъж, който е завел съпругата си в Спешното отделение в болница „Св. Анна” във Варна, твърди, че е получил грубо отношение от страна на лекар. Мъжът разказва, че половинката му е била със сериозна травма в областта на гърдите, което довело до значителна загуба на кръв и се  налагали спешни мерки от страна на хирурга.


Съпругът на пострадалата обаче се усъмнил в поведението на лекаря и сметнал, че той е употребил алкохол. Мъжът дори извикал полиция, за да направи проверка. Тест с дрегер доказал, че медикът е с 1,9 промила алкохол.


„Когато се доближих до него, усетих миризмата на алкохол. Обадих се на 112 и дойде екип. Полицаите си свършиха перфектно работата и го тестваха с дрегер. Пред органите на реда той започна да се оправдава, че не е пил много”, обясни Дамян Стоянов, предаде Нова тв.


След около час пристигнал и директорът на болницата, за да смени употребилия алкохол медик. Стоянов го попитал дали на лекаря ще бъде взета кръвна проба и получил отговор: „Ще преценя”.


За NOVA от болницата заявиха, че незабавно е извършена вътрешна проверка по случая. Установено е нарушение на трудовата дисциплина и ще бъде наложено адекватно административно наказание.


„Нека директорът на болницата да обърне внимание. Разбрах, че този д-р Славов е завеждащ отделението по гръдна хирургия. Явно контролът на по-висшите нива е занижен. Да се обърне повече внимание, докторите да се проверяват за алкохол”, апелира Стоянов.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 няма такава държава 20.09.2022 11:18

    Не стига, че и трезви не лекуват, ами нафиркани до козирката сигурно е летален край за пациента

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

към хороскоп хороскоп

стрелец