Афганистанецът Бахир Ярануал е родом от село в района на Тора-Бора, където през 2001 г. бе скривалището на Осама бин Ладен, е запалил българското знаме при бунта в бежанския център в Харманли, съобщава Телеграф.
Той произхожда от голямо семейство, а сред роднините му има талибани, сочат оперативни данни на родните служби.
Вчера специализираният ни съд взе решение да остави за постоянно в ареста афганистанеца.
20-годишният младеж беше доведен в съда със служебен адвокат. Двама полицаи разказаха как младежът свалил знамето от пилон, стъпкал го и след това го хвърлил в горящ огън. Прокуратурата смята, че ако Ярануал е на свобода, може да извърши друго престъпление. Освен това, той е и обществено опасен. На 22 ноември му e отказан статут на бежанец и именно затова той може да се укрие.
Прокуратурата твърди, че младежът е влязъл у нас нелегално. Опитал се да мине и границата със Сърбия, за да стигне до Франция, но бил заловен от съседите. Освен това, той хвърлил и камък срещу полицай. Защитата твърди, че той свалил знамето, за да го опази. Освен това, вече имал и адресна регистрация в Суходол. Според служебния адвокат, след като Ярануал не е осъждан, няма как да се предположи, че ще извърши друго престъпление. Пред съда афганистанецът заяви, че свалил знамето, за да го пази и да го предаде на полицаите. Други хора обаче му го взели от ръцете. Яранунал каза още, че не искал да се стига да размирици. Според съда младежът е нарушил реда в центъра и този в страната. За това имало опасност да извърши ново престъпление, както и да се укрие.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Трима души са открити мъртви в общежитие ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?