14.12.2017 11:37

Кой ще троши 120 млн. за мониторинг и хидропроекти?

Видян 4487 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

   В деня на екопротести в Банско и София, правителството отпусна невероятната сума от 120 млн.лв. – почти колкото е целият годишен национален бюджет за култура или пък толкова пари, че всички пенсионери, не само някои, да вземат коледен бонус и то от 50 лв., като го обясни с „превенция на екологични опасности”. Всъщност, парата отива в слабо известната фирма Еко антрацит ЕАД.


Понеже директно наливане би било незаконно, ще има увеличение на капитала  и закупуване на 12 млн.акции на дружеството, което и сега си е държавно от ... държавата. Внимателният прочит на решението на кабинета за 120-те милиона показва, че гигантските средства се дават за „мониторинг, управление, проектиране”, включитено и на „хидросъоръжения”. Пък 1,5 млн. хонорар на Доган пак за хидропроекти на сега управляващите им се видя голям, та и до съд се стигна. Та дават 80 пъти повече!



Бърз преглед на дейността на Еко антрацит показва, че тази фирма обявява по 1 поръчка годишно през последните три лета. И, странно защо, го прави все през втората половина на юли или през август – летните месеци, когато медиите, които без друго пооглушаха напоследък, съвсем нищо съществено не чуват и не виждат.


 Тоест, тя не осъществява онова, за което й наливат парите сама, а го превъзлага на други фирми. Интересно е, че последната поръчка, по която лице за контакт от страна на държавното дружество е лице с ислямско име, е само за 2,4 млн. лв. От този порядък са и предишните. За какво са й 120 млн.?


Интересно е и друго – Еко антрацит не се управлява от специалист инженер, хидроинженер или еколог. Но затова пък Стефан Фурнаджиев, който е босът, е бивш зам.-шеф на младежкото СДС, работил е като продавач на недвижимости. Назначен е по времето на съпартиеца си Божидар Лукарски, когато целият борд е от неуспели да се реализират сини кадри. Още един в тричленната управа е трудоустроен СДС-ар на име Юлиян Леков, който при Борисов 2 беше управител на София – област, преди това - общински съветник в Своге, завършил е стопанската академия в Свищов. И той няма нищо общо с мините, инженерството, а още по-малко с хидроинженерството. При Лукарски беше бордовик във военната фирма НИТИ – Казанлък, бившият институт по оръжията, наричан сега модерно „иновационен център”.


Пишем всичко това не за заяждане, а понеже става въпрос за значително харчене на нашите пари на данъкоплатци, които отиват за неясни проекти и наблюдение при хора, които хал хабер си нямат от това. На всичко отгоре, мнозинството в управата на тази харчлива фирма е от извънпарламентарната дясна „опозиция”, която явно добре е нахранвана.





Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

близнаци