Северна Корея заяви готовност за превантивен удар срещу САЩ в отговор и на най-малката провокация от Вашингтон. Това заяви по време протестен митинг срещу резолюция 1847 на Съвет за сигурност на ООН зам.-министърът на Въоръжените сили на КНДР Пак Цзе Ген, съобщава БГНЕС. "В настоящата ситуация, когато Народните въоръжени сили на КНДР фактически се намират в състояние на война с американския империализъм, а съглашението за прекратяване на бойните действие е загубило юридическата си сила, Народните въоръжени сили на Корея си оставят правото за превантивен удар в отговор и на най-малката провокация", каза Пак. Секретарят на ЦК на Трудовата партия на Корея Ким Ки Нам пък нарече резолюция 1847 на СЪвета за сигурност "неприкрита груба провокация". По неговите думи тя е гласувана "под влиянието на американския империализъм", като целта й е КНДР "да бъде напълно обезоръжена, да бъдат сринати икономиката й и идеологическата система на страната". "КНДР ще отговори на всякакви опити за блокада решително и чрез мощни удари", добавил Ким.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...
Приятелите и социалните контакти ще играят ключова