Кметът на Благоевград ще сезира Районната прокуратура заради обявеното огнище на коронавирус в общинската администрация. Пробите, взети от екипи на Районната здравна инспекция, установиха още седем заразени с Covid-19, освен главния архитект. По настояване на кмета повторното изследване, направено от частна лаборатория, показва отрицателни резултати на всички.
Над 130 служители в Общината бяха изследвани от Районната здравна инспекция с PCR тестове, след като главният архитект беше настанен в интензивното отделение с коронавирус. Пробите на седем от тях се оказаха положителни.
За тях кметът Румен Томов е поискал независимо повторно изследване, което не е потвърдило заразата. Мотивите: “Тъй като още в началото в мен имаше съмнение, Община Благоевград предприе успоредно изследване на всички хора, които са с положителен резултат. Всички проби са с отрицателен резултат“.
Според Томов има престъпна умишленост в обявяването на общината като огнище на Covid-19. Затова той ще сезира прокуратурата:
“Това ме навежда на мисълта, че определени хора, водейки се от личните си интереси, подложиха стотици хора на изпитание. Най-отговорно заявявам, че ще бъде сезиран районният прокурор на Благоевград, за да предприемат нужните действия за разследване за цялата тази ситуация, в която сме“, сподели кметът.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия