17.06.2016 15:10

Китобойна флотилия

Видян 3058 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 2.5000
много слаба слаба добра много добра страхотна

      Помните ли филма Кит – един от най-смешните в цялата история на българското кино и супер верен за днешното ни време, макар да иронизира Тодор Живков преди 45 години? Разказва се за българската рибна промишленост, която не може да хване една риба – даже цаца („Цаца, ама риба – риба, ама цаца”). И щом на един от корабите хващат една хамсия и рапортуват, от началник към по-висок началник, до върха хамсията вече се е превърнала на кит. Та най-големият началник – в ролята е Калоянчев – решава: ще се прави китоловна флотилия...Сетихме се за това не покрай данданията с флотилията, в която сме щели били да участваме, та да воюваме срещу Русия. Да участваме с какво? С двете фрегати, дето тепърва ще ги поръчваме или сами ще си ги правим, които отишлия на Путинския икономически форум министър Лукарски интелигентно бил предложил да правим с руснаците, сигурно забравил, че ЕС, в който членуваме им е наложил икономически санкции, хеле пък върху военните технологии, където има и забрана от НАТО?!


В сряда президентът,чул – недоразбрал какво имал предвид колегата му от Букурещ като му казал, че не е лошо да направим учения, се хвърли да ни обяснява каква инициатива започваме в Черно море – да трепери Кремъл от нашата бъдеща обща флотилия. Ние не сме забравили, че неотдавна той обеща най-официално, че ставаме съюзници с Украйна и Румъния срещу Русия. В четвъртък вече той каза, че не е казал подобно нещо, а премиерът направо си заяви, че който е много смел като министрите Митов и Ненчев – лично ще го прати да воюва с руснаците. Борисов заби и една фраза, за която сигурно още в момента е започнал безкрайно да съжалява: „Няма да се разхождат военни в курортите МИ”.


Та и от тази китобойна флотилия, завършила безславно като филмовата от преди 45 години, нищо не остана, освен в началническите мечти. Както се пееше във филма: „От нищо правим нещо и веем знамена”.


Какво остава ли? Ами фалита на НЕК след решението по делото, в което Русия ни осъди за 620 млн. евро, които по признанията на премиера, нямаме откъде да вземем. Шумът около флотилията всъщност имаше за цел да замъгли точно тази новина. Наивно е да било да се смята, че ще успее. Толкова наивно, колкото и представянето на хамсията за кит от филма. Разликата между него и живота е, че това, което на екрана предизвиква смях, в действителността често води до големи сълзи.


 


Автор: СЛАВА 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

везни