Северна Корея има водородна бомба, обяви лидерът на страната Ким Чен Ун, предаде ТАСС.
"Успяхме да станем велика ядрена държава, способна да защити независимостта и националното достойнство на нашата родина с удари на ядрени и водородни бомби", казал Ким при посещение в модернизиран оръжеен завод в столицата Пхенян.
Севернокорейският държавен ръководител подчертал, че страната трябва да продължи да развива активно военната си промишленост.
До момента няма каквото и да било официално потвърждение КНДР да е разработила водородна бомба, отбелязва ТАСС. Северна Корея обаче ще е в състояние да възобнови изстрелването на ракети през първото тримесечие на следващата година, твърдят американски експерти.
Сателитни снимки показват, че модернизирането на основната ракетен полигон в КНДР, Сохе, е почти готово. Фотографиите са били проучени от анализаторите от Американско-корейския институт към университета "Джон Хопкинс" в Балтимор.
Изолираната комунистическа страна твърди, че има космическа програма изцяло за научни цели. Международната общност обаче смята, че това е прикрита военна програма за балистични ракети в нарушение на резолюции на Съвета за сигурност на ООН.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!