Свързани новини

19.05.2013 14:11

Келнерка от Дания спечели Евровизия

Видян 2536 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Келнерката с нетипичното за Дания име Емели де Форест спечели тазгодишната Евровизия. Тя не успя да повтори триумфа на шведката Лорийн миналата година, взела максимума от 12 точки в гласуването на 18 държави. Остана само с 8 първи места. Това допринесе за интригата в състезанието, което за разлика от друг път не беше политическо, а наистина музикално. Липсата на Турция и Сърбия на финала остави техните емигранти да гласуват по съвест, а Русия не събра вота на бившите съветски републики – получи 12 точки само от най-мразещите я от тях – Латвия и Естония.

Победителката Емели е келнерка в нещо като стол, която дни преди конкурса напуснала работа като обяснила на шефа си: „Няма как, отивам да спечеля Евровизия”. Момичето, което не само на сцената обича да ходи босо, беше фаворит на букмейкърите за победата. С нея Евровизия ще се премести от домакина си през 2013 г. Малмьо само на един мост разстояние в датската столица Копенхаген. Двата града са разделени от тънка ивица море, но се виждат от бреговете си.

Второто място в конкурса остана за Азербайджан, представен от Фарид Мамадов с песен от гръцки автор. Трета е Украйна, извадила на сцената, освен певица с име Злата, и най-високия мъж в света.

Хубавите песни на Малта, Норвегия, Русия, Италия, Белгия, Исландия не събраха толкова точки, колкото призьорите. Румънският човек-глас, който за разлика от нашия Краси Авромов прави дует с Андреа Бочели си остана само със сопрановия глас. Не пожъна лаври и гръцката пародия на чалга.  

България се оказа неподготвена дори за финала на 26 от 39 участници. Елица и Стунджи не бяха разбрали, че оригиналният номер, представен два пъти изглежда като фарс. А и в последните вече 6 издания печелят или са в тройката песни само на английски език.

Повече злъч има само в Англия, която извади излязлата от форма Бони Тайлър. Гардиън коментира: „Май е време да спрем да се мешаме с европейците, а само да им се подиграваме”. Май и ние трябва така!

Борис Ангелов



Етикети
, ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

риби

Някои новини ще ви принудят да преосмислите подхода си

Някои новини ще ви принудят да преосмислите подхода си