За нас от ВМРО градският транспорт трябва да се реорганизира напълно. Купуването на нови превозни средства е само част от решаването на проблемите. Каква е ползата от нови автобуси, ако през половината ден седят по гаражите?! Не можем да чакаме т.нар. тикет система и тогава едва да започваме да мислим в посока подобряване на разписанията. Над 50% от столичани се возят с автобуси. Там трябва да насочим усилията. Формулата е повече курсове, по-малки интервали на движение, промяна на маршрути на линии и нови автобусни линии.
Две конкретни предложения на ВМРО – експресна автобусна линия от Летище София до Централна гара. Тя да се обслужва от нови газови автобуси, които вътре в кабината имат багажници за куфарите на пътниците. Да спира на три-четири места, за да се движи бързо.
Другото предложение е ноа автобусна линия с 24-метрови електрически автобуси по Южната дъга на околовръстното – между МС „Бизнес парк“ и МС „Витоша“. Така ще разтоварим 111-та линия и ще дадем удобен транспорт на десетките хиляди софиянци, които работят в този район.
За другите разписания – Дирекция „Обществен транспорт“ на ЦГМ не е ефективна. Лично аз съм недоволен от тяхната работа. Много пъти съм предлагам промяна в разписанията по настояване на граждани, чувам непрекъснато „не може“ и „няма как да стане“. Имам чувството, че умишлено съботират процеса. Факт е, че директорът там е с много голям опит и може би това е проблемът. Мисли стериотипно, схоластично, не иска да проумее, че няма как рейсовете да са на по 20-30-40 минути и да твърдиш, че това е нормален градски транспорт. От ВМРО ще искаме промени в тази дирекция, да дойдат млади хора да работят и да променим разписанията.
Смятам, че следва да се разработи цялостна схема за довеждащ, квартален транспорт, който да се обслужва от малки газови автобуси. Целта е да се разтоварят основните автобусни линии и да се осъществява бърза и удобна връзка между кварталите и метростанциите.
КУПУВАНЕТО И ПРОДАВАНЕТО НА ГЛАСОВЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!