Заместник-министър председателят и министър на външните работи Ивайло Калфин, който е на посещение в Кения, се срещна днес с ръководителя и с членове на Кризисния щаб на неправителствената организация „Действие срещу глада”, съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи.
Френските представители споделиха, че продължават активно да работят чрез представителите на сомалийските общности и местните политически лидери за освобождаването на шестимата заложници, сред които е и българската гражданка Данка Панчова. Последният разговор по телефона със заложниците е бил проведен на 6 февруари т.г. Представители на организацията редовно информират близките на похитените за резултатите от предприетите действия и за състоянието на заложниците. Здравословното и психическото състояние на заложниците е добро, според служители на “Действие срещу глада”. Основната причина за протакането на преговорите за освобождаването е крайно нестабилната политическа обстановка в Сомалия. От организацията информираха, че понастоящем в Сомалия има още няколко подобни случая. Калфин благодари за полаганите усилия на представителите на неправителствената организация “Действие срещу глада” и обеща пълно съдействие от страна на българските институции за скорошно освобождаване на заложниците. Информацията е на БГНЕС.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!