15.11.2010 12:04

Къде изчезна книгата на акционерите на Петрол?

Видян 5657 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Тези дни излезе последната класация на НАЙ-ГОЛЕМИТЕ фирми в Източна Европа. В нея има само няколко български участници. Две от компаниите са от групата на Петрол холдинг.


Голям майтап за западняците обаче се оказва, че същата тази Петрол холдинг някъде си е скрила книгата на акционерите. Толкова дълбоко, че и с полиция не може да се даде или да се намери. А господарят на тази тайна се е отдал на епистоларна дейност...


На 20 септември основните акционери Денис Ершов и Александър Мелник, които заедно контролират 52,5% от капитала на Петрол холдинг, пращат нотариална покана до изпълнителния СИ директор Орлин Тодоров. Те настояват да получат Книгата на акционерите на собственото СИ дружество.


Заповедта им обаче не е изпълнена. След като полицията е поканена за съдействие, с решаващата помощ на силите на реда представители на собствениците все пак са допуснати в собствения ИМ офис.


Посреща ги обаче не директорът, а секретарка с нежното и искрящо име Сияна. Тя мило споделя, че “Орлин Тодоров отсъства от града, а може би и от България”!


Това личи от констативен протокол, с който редакцията разполага. Книгата НЕ Е предоставена на онези, които са собственици както на нея, така и на компанията, което е наистина уникален случай в търговската практика. Световната...


Още по-интересното идва през октомври. В един единствен свой недостижим текст укриващия книгата Орлин Тодоров, който де юре още от юни не е изпълнителн директор, но продължава да си работи като такъв, пише доста оригинални неща. Той заявява, че Ершов и Мелник имали общо 6,521% от капитала на Петрол холдинг.


Да, ама не. В Търговския регистър, където Супер 19’ направи съответната справка, фигурира следното разпределение на участието в капитала на дружеството: 208 000 акции на стойност 41 600 000 млн. лв. или 47,5% принадлежат на Денис Ершов


21895 акциина стойност 4 379 000 лева или 5%  принадлежат на Александър Мелник


Останалите са на Митко Събев.


Той се е подписал под нотариално заверен списък, удостоверен от Съвета на директорите на Петрол холдинг АД,  под който личат подписите и на известния юрист Стоян Кръстев и на ... Орлин Тодоров. Да, същият онзи Орлин Тодоров, за чието писмовно творчество ви разказваме.


За него изглежда разсейването и късата памет са нещо като творчески почерк. Как иначе човек да си обясни и два малки, по неговото определение “незначителни пропуска”, заради които се водят куп мащабни преписки и дела в съдилища в двата края на България...


Според него съдиите трябва да му повярват, че в протокола на събрание на акционерите от 20.12.2009 г., което решава съдбата на две от най-големите фирми в Източна Европа са допуснати “две технически грешки”.


По-нататък следва виц като онзи “не били шведски, а съветски и не били компютри, а компоти”.


“Неточно е посочено, че събранието е проведено във Варна и че е открито в 10 часа”. Защото било в София от 14 часа. 500 километра и 4 часа – каква досадна “техническа” грешка! Ха-ха-ха!


Още по-смешно е обяснението за “техническите грешки” – записките били водени ръчно, после незнайна ръчица ги вкарала компютърно. То поне една обща буква да имаха “София” и “Варна”, та да се обърка човек. Ха-ха-ха!


Защо всъщност се е налага човекът и писателят Тодоров да си криви душата?


Ами защото вестник Супер 19’ разкри, че “присъствалият” според протокола, за който Орлин пише, Александър Мелинк просто не е могъл да бъде във Варна в 10 часа на този ден. Защото по онова време е бил във Виена – още 1000 км встрани от морската ни столица.


Човекът пристигнал в София в ранния следобед и отишъл на събрание, но не на акционерите, а на ръководствата на компаниите от Петрол холдинг за разпределяне на задачи и дивиденти. Което съвсем НЕ е Общо събрание на акционерите.


На тези “незначителни пропуски” обаче се основав конфликх за милиарди! Да не се правим на наивници, че и ние сме чели кримки...


Бедата на Орлин Тодоров е, че не е журналист, а текстът му не е за вестникарска публикация. Човекът е така да се каже изпълнителен директор и пише “Отговор на искова молба до Варненския окръжен съд”.


Същия онзи съд, който на 15 юли върна иск на Митко Събев поради незаконосъобразност (изпуснат срок), а на 16 юли го прие за даденост. И същият онзи съд, който се опита да забрани вестник Супер 19’ в морската столица.


Писъмцата до съдии, както между другото и източването на стотици милиони от фирма, могат да се окажат голяма неприятност.


А техническите грешки не отменят наказателна отговорност.


Както се казва мърдо: Dura lex! (Не е име на презервативи, а кофти възклицание от римско време).    




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

скорпион

Днес постепенно ще започнете да преминавате към по-спокоен режим

Днес постепенно ще започнете да преминавате към