"В кратки срокове са извършени множество действия по разследването и множество оперативни мероприятия - преглед на камери, беседи, в хода на които се установи, че ден преди подаване на сигнала, някъде между 14:30 - 16 часа на 4 януари жертвата е поканена да посети имот на единия от извършителите, където огледът показва, че лицето е измъчвано, завързвано и впоследствие най-вероятно е причинена смъртта му".

Свързани новини

08.01.2024 16:06

Извършителите отвлекли и измъчвали жертвата на убийство в София: Прокуратурата

Видян 3115 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Убитият край София 49-годишен мъж първо е бил отвлечен и измъчван, стана ясно от съвместен брифинг на пхрокуратурата и полицията. На 6 януари тялото на мъжа бе открито в морга с фалшиви документи, след като на предния ден роднини подали сигнал за изчезването му.


Събрани са достатъчно доказателства, че заподозрените - с фамилии Александров и Гинов - първо са отвлекли, а след това са убили мъжа, каза заместник-градският прокурор на София.


Майката на убития 49-годишен мъж е подала сигнал за изчезването му на 5 януари, каза директорът на СДВР Любомир Николов. Полицейският служител, приер сигнала, се усъмнил, че е налице тежо престъпление. В рамките на 30 минути след получаване на сигнала е задържан първият заподозрян, а час и половина по-късно - и вторият.


    "В кратки срокове са извършени множество действия по разследването и множество оперативни мероприятия - преглед на камери, беседи, в хода на които се установи, че ден преди подаване на сигнала, някъде между 14:30 - 16 часа на 4 януари жертвата е поканена да посети имот на единия от извършителите, където огледът показва, че лицето е измъчвано, завързвано и впоследствие най-вероятно е причинена смъртта му".


Причината за смъртта са две огнестрелни рани в областта на торса и на единия крак. Трупът на жертвата е открит на следващия ден, подготвен за кремация в морга, наета от единия от извършителите, който предоставил фалшив акт за смърт на погребална агенция.


    "Той е гробар по професия и тези процедури, които възпрепятствахме, са му известни", поясни Николов.


Разплитането на случая е тръгнало след като двамата заподозрени са минали границата със Сърбия в деня на убийството и са използвали документите на починалия. Така опитали да инсценират, че той е напуснал страната, като дори изпращали смс-и от телефона му на близки и роднини, посочи Михаил Наумов, началник на отдел "Убийства" в ГД "Национална полиция". Телефонът на жертвата е открит в Сърбия.


Вероятният мотив са финансови взаимоотношения, тъй като жертвата е дължал пари на един от извършителите.


Двамата заподозрени са привлечени съм наказателна отговорност за убийство. Наблюдаващият прокурор е постановил задържането им до 72 часа, изготвено е искане за постоянния им арест. Законът предвижда наказание лишаване от свобода до 15 години, доживотен затвор или доживотен затвор без право на замяна.


Двама мъже бяха задържани за тежко убийство в района на София. Mотивът за престъплението е финансов. Петър Александров и Александър Кинов бяха арестувани при съвместна акция на полицията и прокуратурата в петък вечерта. Разследването е започнало след изчезването на 50-годишен мъж. Сигналът за това в полицията подала майка му в петък.


Тялото на убития мъж - Кирил Русев, е открито в камера в частна морга, като той е бил настанен там с фалшиви документи.


В същото време двамата мъже, задържани за убийството, са минали границата между България и Сърбия на 4 януари вечерта, през пункта до Стрезимировци, като на граничните власти са показали документите на убития мъж. После се върнали в България, но без да показват личната му карта.


По този начин, според разследващите, предполагаемите извършители направили опит да прикрият следите от престъплението.


И двамата мъже, заподозрени за убийството, са задържани за 72 часа. Те вече имат повдигнати обвинения, а днес градският съд ще решава ли да ги остави в ареста.


 


 Източник: БНТ


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!