Прекаралото над 30 часа под руините на блок бебе от руския град Магнитогорск се събуди от комата, съобщава Нюзру.
10-месечното момиченце вече диша самостоятелно и реагира при общуване с майка си, обяви руският здравен министър Вероника Скворцова.
По думите на майката детето вече има и глас. За специалистите това е добър признак, който показва, че няма увреждания на мозъка. Лекарите следят едното краче на детето. То е пострадало от студа, но специалистите смятат, че може да бъде спасено. Най-страшното е в миналото, казаха лекуващите.
След спасяването детето е било превозено до най-добрата болница в Москва. Според здравния министър събуждането на детето е като новогодишно чудо. Лекарите обясниха, че то буквално се е борило за живота си, понеже не е могло да диша самостоятелно, а и е имало проблеми с бъбреците. Ще е нужно време момиченцето да се възстанови. Докторите смятат, че ще са нужни няколко месеца.
.
В утрото на последния ден от 2018 г. цял вход в жилищен блок в Магнитогорск се срути и загинаха 39 човека. Смята се, че трагедията е причинена от изтичане на газ.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески